تبلیغات
رفیقای همیشگی دبیرستان نمونه بقیة الله الاعظم (عج) - آیین نگارش در وبلاگ

جمعه 26 مرداد 1386 پیرامون وبلاگ ,

سلام
همانطور كه قول داده بودم، یه مطلبی آماده كردم كه در آن آیین راهنمای استفاده از وبلاگ را نوشتم.
از این به بعد سعی كنیم برای بهبود فعالیت وبلاگ مواد زیر را در وبلاگ رعایت كنیم. (این موارد را حتما بخونید، این مطالب نتیجه تجربه یك سال و نیم وبلاگ داریه!)
این مطالب رو آهسته و با حوصله و تا آخر (اگر تونستین بیش از یك بار!) بخونین!
مطمئنا تایپش خیلی از خوندنش وقت می گیره. پس برای اینكه خستگی تایپ از تنم بیرون بره مطلبو حتما حتما بخونین!

سلام
همانطور كه قول داده بودم، یه مطلبی آماده كردم كه در آن آیین راهنمای استفاده از وبلاگ را نوشتم.
از این به بعد سعی كنیم برای بهبود فعالیت وبلاگ مواد زیر را در وبلاگ رعایت كنیم. (این موارد را حتما بخونید، این مطالب نتیجه تجربه یك سال و نیم وبلاگ داریه!)
این مطالب رو آهسته و با حوصله و تا آخر (اگر تونستین بیش از یك بار!) بخونین!
مطمئنا تایپش خیلی از خوندنش وقت می گیره. پس برای اینكه خستگی تایپ از تنم بیرون بره مطلبو حتما حتما بخونین!

 • اول تمامی بچه ها ایمیل هاشون در بخش خبرنامه كه در سمت راست است وارد كنند تا از بروز رسانی وبلاگ آگاه شوند.

 • در نظرسنجی های وبلاگ شركت كنید. این نظرسنجی ها هر چند وقت یكبار عوض می شود. همین الان در نظرسنجی كه در سمت راست قرار دارد شركت كنید. هر كسی هم پیشنهاد نظرسنجی جدیدی رو داشت سؤالات و گزینه های نظرسنجی شو برام بفرسته. می تونین یا با من تماس بگیرید، یا ایمیل بزنید، یا از طریق گزینه "ارتباط با ما" كه در بالای وبلاگ یا" ارسال نامه" كه در سمت راست است برای من بفرستن.

 • مطلبی كه می نویسید قبلش بخونید تا از نظر نگارشی مشكلی نداشته باشه و مطلبی ننویسید كه، خودتون هم نخونده باشیدش!

 • سعی كنید در یك روز بیشتر از 5 مطلب ارسال نشه. تا دیگر دوستان مطلب رو بخونن و دربارش نظر بدن. (البته فكر نكنم انقدر جو گیر بشیم انقدر مطلب تو یه روز بنویسیم!)

 • سعی كنید برای تمامی مطالب نظرات خوب و شایسته بنویسید. (یادمون باشه، نقطه اتکا و قدرت یک نویسنده وبلاگ، مطالبی هست که بازدیدکنندگان در بخش نظرات می نویسن.) در واقع یه قرار نانوشته می زاریم بین خودمون (هر چند اینجا دارم می نویسم!) هر كس تا برای مطالب همه نظر نداده (حتی اگر شده بنویسه "خوندم!" (به قول محمدحسن)) حق ارسال مطلب جدید رو نداره!
  به یاد داشته باشید حداكثر تعداد حروف (كاراكتر) برای بخش نظرات 650 حرف است.
  اگر هم می خواهید به نظر كسی پاسخ بدید مثل : علیرضا در پاسخ به علی
  در بخش آرشیو نظرها، وارد نظر آن مطلب شوید و زیر هر نظری كه می خواهید پاسخ دهید گزینه "ارسال پاسخ" را كلیك كنید تا فضای مورد نظر باز شود. متن پاسخ خودتان را تایپ كنید و بعد ارسال نمایید. (در اینجا محدودیت حروف نظرات وجود ندارد.)

 • تمامی نظرات باید باید به اسم خودتون باشه. یه دفعه جوگیر نشید به اسم های مستعار (مثل M،MR، عقاب و كفتر و ...) نظر بدید.
  اگر خدای نكرده یه غریبه ای اومد و نظری داد كه نا مربوط به مطلب بود و یا بی ادبانه بود این امكان برای تمامی نویسندگان وجود داره كه آن را حذف كنند. (تریپ اعتماد!) برای این كار به قسمت آرشیو نظرت برید و نظر مورد نظرتان را انتخاب و پاك كنید. شما در این بخش می توانید نظرات مختلف را تایید، قابل انتشار و پنهان كنید.

 • در هنگام ارسال مطلب، موضوع مورد نظر را حتما به درستی از لیست موضوعات موجود، (20 موضوعی كه تازه ایجاد شده) انتخاب كنید و سعی نمایید برای اینكه وبلاگ از نظر طبقه بندی شكل مناسبی داشته باشه موضوع عمومی رو انتخاب نكنید و نیز برای مطلبتون حتما عنوان بنویسید. كسی مطلبی را بدون تعیین لیست موضوع و عنوان نزاره.

  موضوعات وبلاگ: (می تونید اینها رو در سمت راست وبلاگم ببینید.)
  عمومی، خبرهای بین خودمون، خبرهای دبیرستان، خبرهای شهر و كشور، خبرهای دیگر، وقایع و اتفاقات، مناسبت ها، مطالب علمی، مطالب آموزشی، مطالب جالب و خواندنی، معرفی کتاب وکتاب الکترونیک، دانلود نرم افزار و برنامه، معرفی سایت و وبلاگ، احوال پرسی، خاطرات کلاس، خاطرات شخصی، اردو، عکس، مطالب عرفانی و شاعرانه، پیرامون وبلاگ

 • اگر دوستانی می خوان مطالب طولانی بزارن تو وبلاگ (مانند مطلب بلند، مقاله یا تحقیق) در قسمت پایین ارسال مطلب، گزینه ای وجود داره به نام "اضافه كردن دامنه مطلب" كه مخصوص مطالب خیلی طولانیه كه شما با كلیك بر روی آن، كادر دیگه ای ایجاد می شه كه در كادر بالا خلاصه وچكیده مطلبتون و در كادر پایین متن كامل مطلبتون را بنویسید.

 • اگر می خواهید، سایت، وبلاگ و یا آدرس های خوبی رو كه در اینترنت پیدا كرده اید معرفی نمایید، آن را در قسمت "مدیریت لینكدونی" كه در صفحه مدیریت وبلاگ است، وارد كنید. و سعی نمایید از ارسال مطلب جدید، خود داری نمایید مگر اینكه سایت خیلی مهم باشد و یا سایت خاصی باشد و بخواهید توضیح خاصی بدهید!

 • اگر هر كدومتون وبلاگ یا سایت اختصاصی یا سایت خیلی مهمی می دونید بهم اطلاع دهید تا در قسمت دوستان كه در سمت راست وبلاگ است اونو قرار بدم.

 • برای اینكه مطلبتون در وبلاگ به درستی نمایش داده بشه و اتفاقاتی نظیر از دست دادن مطالب نوشته شده نداشته باشند، ابتدا اون رو در Notepad تایپ كنند و بعد در كادر ارسال مطلب Paste كنند و در همان حالت ارسال نمایند. شاید در كادر ارسال مطلب فونت كوچك به نظر برسد ولی قالب وبلاگ طوری طراحی شده كه اگر مطلبی اندازه فونتی برایش تعریف نشده باشد، آن را به اندازه و فونت دفالت (بهترین حالت) وبلاگ (كه فونت تاهما 10، همین فونتی كه همین مطلب رو می خونید) است، در می آورد.

 • برای نوشتن مطلب در قسمت ارسال مطلب بخش تنظیمات را به صورت شكل مقابل علامت گذاری كنید.
  به عبارت دیگر تیك "اضافه شدن به لیست به روز شده ها" را بردارید. (چون در این صورت اگر مطلبی را فرستاده بشه، در صفحه اول سایت میهن بلاگم بروز رسانیش اعلام می شه و افرادی برای تبلیغات و یا... وارد وبلاگ خواهند شد كه نظم وبلاگ را به هم خواهند زد. (شاید نمونه های تبلیغاتی را این چند وقته دیده باشید!))
  تیك "ارسال به اعضای خبرنامه" را بزارید. در این صورت در صورت گذاشتن مطلب جدیدتون ایمیلی برای بچه ها‌ (اعضایی كه عضو بخش خبرنامه كه در بالا توضیح دادم) می شه مبنی بر ارسال مطلب جدید در وبلاگ .
  مابقی گزینه ها را می توانید تغییر ندهید.
  در اینجا لازم به توضیح است كه در قسمت نظرسنجی همین تنظیمات، اگر تیك را بردارید برای این مطلبتان نظر سنجی صورت نمی گیرد. اگر گزینه "نظرسنجی آزاد" (گزینه پیشفرض) باشد، همه می توانند نظر بدهند و بعد از ارسال نظر، نظر منتشر می شود. اگر گزینه "نظرسنجی با تایید مدیر" انتخاب شود، اگر كسی نظر داد تا نظر توسط یكی از نویسندگان مرور و تایید برای انتشار نیابد، منتشر نخواهد شد. و گزینه "نظر جدید بسته" انتخاب شود، امكان نظر جدید از بین می رود.
  توصیه می شود همان حالت پیشفرض، "نظرسنجی آزاد" انتخاب شود.

 • یك موضوع دیگه كه شاید كمی بحث بر انگیز باشه اینه كه سعی كنید این وبلاگ بین خودمون باشه و به وستاتون اونو معرفی نكنید. سایتایه دیگه هم می رید این وبلاگ رو به عنوان سایتتون معرفی نكنید. اگر مهمانی اومد نزارید چای نخورده پسرخاله شه. نظری هم اگر داد باید برای همون مطلب نظر بده نه حواشی. یا نباید مثل شوخی هایی كه ما خودمون بین همدیگه می كنیم ایشون شركت كنه.
  به عبارت دیگر مهمانان عزیز، باید بر طبق موازین اخلاقی فقط فقط برای خود مطلب نظر بدهند.
  نه با كسی شوخی كنند، نه به كسی تیكه بندازند و نه بحث های الكی بكنند. هر مهمانی از این حد و حدود خارج شد هر كدومتون می تونید نظرش رو پاك كنید.
  شاید این مطلب كمی به نظرتون تند باشه یا بیانش غیر ضروری ولی بعدها كه جلوتر رفتیم می بینیم مهمانان بی ترتیب چقدر دردسر زا خواهند شد.
  این مطلب رو بزارید به حساب تجربه!

 • در پایان اینكه هر كسی پیغامی برای من (در هر موضوع، اشكالات وبلاگ، طرح نظرسنجی جدیدو... از طریق فرم "ارتباط با ما" كه در بالای وبلاگ است یا از طریق فرم "ارسال نامه" كه در سمت راست است با من تماس بگیرید.

 • حرف آخر اینكه در هر زمان به وبلاگ سر بزنید و هر جا كامپیوتر متصل به شبكه پیدا كردید سری به وبلاگ بزنید و مطلب و نظر ارسال كنید. چون فلسفه اصلی وبلاگ اینه كه هر زمان با هم ارتباط داشته باشیم.

  اینم آیین نامه ای كه قولشو داده بودم.
  هر كسی نظری داره من با كمال میل پذیرا هستم و تمام سعیمو می كنم كه اونو اجرا كنم.

  شاد باشید.
  یا حــــــــق


نوشته شده در تاریخ جمعه 26 مرداد 1386 و ساعت 07:08 قبل از ظهر توسط علیرضا
ویرایش شده در تاریخ جمعه 16 شهریور 1386 و ساعت 01:09 قبل از ظهر

نظرات [ ]
-------------------------------------------------------------

مطالب پیشین

» وبلاگدار شدیم »» برگه!
» خبردار !
» احوال پرسی
» انقدر تو نت می چرخین، یه بارم را کج کنین بیایین اینجا!!!
» سُر سُره بازی یا سربازی...
» سال نو مبارک
» salam
» لبخندبزنیدعزیزان
» زندگی
» سلام بچز
» یه خبر خوب برای دوستای خوب
» ایام محرم الحرام و عاشورای حسینی بر همگان تسلیت باد
» عید سعید غدیر خم بر عاشقان مبارک باد
» عید سعید قربان، عید بندگی خداوند مبارک
» ماه ذیـ حج ـه فرا رسید...

صفحات